Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Szukaj w kategoriach:
Napisz do nas

Co to jest alias konta poczty ?

Dodaj komentarz
Odsłon: 13896
Komentarze: 0
Posted: 28 sty, 2007
by: Admin A.
Updated: 12 lut, 2007
by: Procz A.
To alternatywny (inny) adres dla Twojego konta E-mail .

Jest to tylko dodatkowa nazwa twojej skrzynki poczty. Poczta wysłana na ten adres trafia do twojej głównej skrzynki. Mając jedną skrzynkę możesz podawać jeden adres jako firmowy a drugi jako prywatny. Na "zewnątrz" posiadasz dwa różne adresy mimo że faktycznie odbierasz z jednej skrzynki.

W ramach każdego konta  poczty w AMM może założyć alias o dowolnej nazwie w obrębie własnej domen.

Jest kilka zalet posiadania aliasu pocztowego.

Przede wszystkim w aliasach nie ma ograniczeń w ilości znaków (1-16), możesz więc posiadać jedno konto o nazwie: krzysztof@amm.net.pl i alias: krzysztof.kowalski@amm.net.pl.

Pisząc na jeden i drugi adres poczta dotrze do Twojego konta: krzysztof@amm.net.pl

Kolejną zaletą może być oddzielenie nazw dla konta firmowego i osobistego. Możesz założyć sobie konto: firma@office.net.pl i do tego alias: krzysztof.kowalski@office.net.pl, będziesz mógł podawać adres prywatny i służbowy załatwiając interesy.

Ponadto istnieją aliasy które przekazują pocztę na inne konto na naszym serwerze lub na dowolne inne w sieci.

Np. Mamy jedno konto pocztowe o nazwie firma@firma.com.pl
Tworzymy do niego aliasy np. marketing@firma.com.pl  i biuro@firma.com.pl

W ten sposób na stronach WWW możemy podawać kilka różnych adresów mimo, że faktycznie posiadamy jedno konto pocztowe.

Inne możliwości:

Pracownicy firmy mają "osobiste" konta pocztowe (np. kowalski@firma.com.pl), a dla stanowisk (działów)  zakładamy aliasy (np. marketing@firma.com.pl) i wiążemy je z odpowiednimi osobami.
Dopóki p. Kowalski zajmuje się marketingiem, alias marketing@firma.com.pl jest przypisany do konta kowalski@firma.com.pl Gdy p. Kowalski idzie na urlop, alias marketing@firma.com.pl przypisujemy do konta osoby, która zastępuje p. Kowalskiego, a po jego powrocie przywracamy stan poprzedni.
W ten sposób interesanci mają pewność, że list trafi zawsze do kompetentnego pracownika i nie muszą wiedzieć o żadnych zmianach.

Alias

Nazwa zastępcza, umowna, pseudonazwa. Krótki i łatwy do zapamiętania identyfikator wskazujący na pewne urządzenie lub zasób (np. zmienną, plik) i zastępujący bardziej skomplikowaną nazwę takiego urządzenia lub zasobu.

Aliasy spotkać można w systemach operacyjnych (np. interpreter poleceń Uniksa pozwala zdefiniować aliasy dla dowolnego ciągu komend) oraz w sieciach komputerowych (dzięki aliasom różne nazwy Hostów mogą wskazywać na ten sam komputer).

Udostępnianie aliasów dla kont poczty elektronicznej oraz kont WWW jest popularną usługą pozwalającą uzyskać dużo prostszy adres E-mail lub własnej witryny (np. zamiast jkow77@friko.provider.pl i http://friko.provider.pl/~jkow77/ otrzymuje się czytelne i "eleganckie" adresy kowalski@alias.pl i http://kowalski.alias.pl).

Większość Providerów oferuje także inny rodzaj aliasów związanych z pocztą elektroniczną. W cenie pojedynczego konta pocztowego klient otrzymuje kilka adresów E-mail przypisanych do tego samego konta. Przykładowo, przydzielone Janowi Kowalskiemu konto o nazwie jkow pociąga za sobą adres pocztowy jkow@provider.pl. Ponieważ alias nie jest ograniczony długością do 8 znaków i brakiem dużych liter, można utworzyć bardziej czytelny i elegancki adres Jan.Kowalski@provider.pl. Alias nie jest wówczas odrębnym kontem - wszystkie przesyłki będą przychodzić na jedno, wspólne dla wszystkich aliasów konto pocztowe

Inne Tematy w tej Kategorii
document Administrator polecił mi przesłać nagłówki maila - jak to zrobić w programie The Bat! ?
document Jak utworzyć regułę w Outlook Express przenoszącą wiadomości oznaczone jako SPAM do oddzielnego folderu ?
document Jak w SquirrelMail zmienić język polski na inny ?
document Co to jest autoryzacja poczty wychodzącej SMTP ?
document Jak skonfigurować powiadomienie SMS o otrzymanych wiadomościach email ?
document Jak włączyć Autorespondera ?
document Jak mogę zmienić nazwę konta email ?
document Co to jest SPAM ?
document Jak poprawnie skonfigurować adres email w programie Mozilla Thunderbird przy użyciu SSL ?
document Administrator polecił mi przesłać nagłówki maila - jak to zrobić w programie Microsoft Outlook ?
» Więcej TematówRSS